RSS
 

Chalecczyzna – ogólnopolski Plener malarski

05 cze

W piątek 26 sierpnia 2011. w gospodarstwie agroturystycznym państwa Izabeli i Emira Chaleckich odbył się wernisaż prac powstałych na II Ogólnopolskim Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim CHALECCZYZNA 2011. Nad plenerem honorowy patronat objął wójt gminy Wiśniew – Krzysztof Kryszczuk.

Gospodarzami i inicjatorami pleneru, który odbył się w dniach 16-26 sierpnia 2011 roku w Stoku Wiśniewskim, są państwo Izabela i Emir Chaleccy. Ich pragnieniem jest utrwalenie w obrazach, rzeźbie i fotografii piękna wsi podlaskiej i podlaskiego krajobrazu.

Przypomnijmy, że inspiracją do zorganizowania tego typu pleneru była przyjaźń państwa Chaleckich z profesorem Ludwikiem Maciągiem, artystą o niepowtarzalnej osobowości, miłośnikiem koni, podlaskiego pejzażu, wspaniałym człowiekiem, który w ostatnich latach swego życia często gościł w ich domu, który nazywał „Emiratem”.

Na zaproszenie organizatorów pleneru przybyło wielu znakomitych gości, w tym m.in. prof. Stanisław Baj – prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uczeń profesora Maciąga.

Uczestnikami II Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego CHALECCZYZNA 2011 byli: Józef Charytoniuk, Stanisław Chomiczewski, Maciej Falkiewicz, Ryszard Fereniec, Weronika Kobylińska, Grzegorz Krzyżaniak, Kazimierz Lemańczyk, Emilia Mróz – Holnicka, Daniel Pielucha, Jan Wołek i Mirosław Zdrodowski.

foto

foto

Stok Wiśniewski: Zakończenie Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego
2011-08-27

Przez ostatnie 10 dni w Stoku Wiśniewskim koło Siedlec odbywał się Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Chalecczyzna”

Państwo Izabela i Emir Cheleccy gościli podczas pleneru tak znakomitych artystów jak: Józef Charytoniuk, Stanisław Chomiczewski, Maciej Falkiewicz, Ryszard Fereniec, Weronika Kobylińska, Grzegorz Krzyżaniak, Kazimierz Lemańczyk, Emilia Mróz-Holnicka, Daniel Pielucha, Jan Wołek, Mirosław Zdrodowski.

Plener został uwieńczony wernisażem i wspólnym biesiadowaniem artystów i zaproszonych gości wieczorem 26 sierpnia.

Plener odbywał się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiśniew, Krzysztofa Kryszczuka.

 
Możliwość komentowania Chalecczyzna – ogólnopolski Plener malarski została wyłączona

Posted in Chalecczyzna

 

Comments are closed.